Hodegetria z języka greckiego oznacza – Wskazująca Drogę. Drogę do Zbawienia, tam gdzie prowadzi nas postać Chrystusa.

Maryja nasza pośredniczka, pomiędzy sferą sacrum i profanum, a zarazem jasnogórska Pani- pełna cudów. Pośredniczka w naszej życiowej tułaczce, wspomagająca w drodzę do Najwyższego, do świętości. Stała się symbolem i patronem naszej Hodegetrii

Pragniemy wspomagać zagubioną duszę w konsumpcyjnym świecie, by to dzięki sile i łasce Maryi mogła odnaleźć drogę do świętości, otworzyć szerzej na wszelakie poznanie Boga. Właśnie łaska jasnogórskiej Pani w swej pełni mistyczności pozwoli wyjść z egoistycznej bańki obrazu własnych potrzeb, a pozwoli dotknąć cię modlitwą i kontemplacją. 

Najlepsze połączenie dla poruszenia człowieka stanowi zaangażowanie pełni zmysłów, dlatego zachęcamy do skorzystania z muzyki, książki, filmu oraz rekolekcji. Jeśli dalej tułasz i często nie widzisz sensu w doczesnym świecie, tracisz siłę i nie potrafisz odnaleźć się w świecie pieniędzy i rozpusty, zapraszamy cię do przygody z Maryją, dzięki niej odnajdziesz swoje prawdziwe i najgłębsze Ja skrywane w duszy, Żyj pełnią ducha, z Maryją na pewno się uda! Odnajdź swoją Hodegetrię!